Prezydencka Wystawa Gospodarcza

W dniu 16 stycznia b.r. w nowo wybudowanej hali ARP w Stalowej Woli odbyła się Wystawa Gospodarcza z udziałem Prezydenta RP. Miała ona na celu ukazanie transformacji polskiej gospodarki.

Wystawę uroczyście otworzył Prezydent RP Andrzej Duda, który objął ją patronatem. Prezydent spotkał się ze wszystkimi wystawcami, którzy znaleźli się w tym znakomitym gronie.

 

Podczas wydarzenia miał miejsce m.in. panel dyskusyjny na temat przemian gospodarczych na przestrzeni prawie stu lat “Od COP do Gospodarki 4.0”. W dyskusji panelowej wzięła udział Marta Tokarz – członek Zarządu Astroniki ds. Rozwoju Biznesu. Nasza firma otrzymała podziękowanie z rąk Prezydenta RP za dokonania w dziedzinie badań i rozwoju. Nasi przedstawiciele mieli okazję rozmawiać z Prezydentem o planach firmy na przyszłość – między innymi misji JUICE do księżyców Jowisza.

 

Należy zaznaczyć, iż była to wyjątkowa okazja, abyśmy mogli pokazać siłę i potencjał inżynierów firmy Astronika dla szerszej publiczności, wystawa bowiem była otwarta dla zwiedzających.

 

W wystawie przedstawiono produkty i technologie z różnych gałęzi polskiej gospodarki. W ekspozycji wzięło udział około 70 firm, które zostały wybrane przez Prezydencką Kapitułę Gospodarczą jako te, których produkty wyróżniają się innowacyjnością, nowoczesnymi rozwiązanymi, a także nawiązują do tradycji polskich producentów.